

| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -65 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Polarity | Bidirectional |
| Working Voltage | 3.3 V |
| Peak Pulse Current | 5 A |
| Number of Channels | 1 |
| Breakdown Voltage | 3.8 V |
| Clamping Voltage | 7 V |
| Peak Pulse Power | 35 W |
| Voltage ESD Contact | 25 kV |
| Voltage ESD Air Gap | 25 kV |
| Diode Capacitance | 13 pF |
Stock: 5834
Distributors
pcbx
Unit Price$0.08026
Ext.Price$0.08026
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.08026 | $0.08026 |
| 10 | $0.04013 | $0.40130 |
| 50 | $0.03675 | $1.83750 |
| 100 | $0.03365 | $3.36500 |
| 500 | $0.03081 | $15.40500 |
| 1000 | $0.02821 | $28.21000 |
| 3000 | $0.02583 | $77.49000 |
| 5000 | $0.02365 | $118.25000 |
| 10000 | $0.02166 | $216.60000 |
